WPwGA

Dzień Matki

DSC_0094

Dzień Matki

21 maja 2016

Dzień Matki – w ten wyjatkowy dzień  z radoscią słuchaliśmy  wierszy i piosenek o matce, po polsku i do tego w wykonaniu  dzieci z grupy „ Oberek”.Dziekujemy Pani Anny Zizka za wybór tekstów, próby i przygotowanie dzieci do występu.To byly urocze chwile, pieknie ubrane, radosne dzieci z zapałem śpiewające piosenki dla wszystkich mam.

21.05.2016  mieliśmy zaszczyt i szczęście gościć „ Lalkowy Teatr Bajki i Baśni“ z Domu Kultury Włókniarz z Bielska –Białej, który przedstawił widowiska dla najmłodszych pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami” . Siedem młodych dziewcząt  przedstawilo  bardzo oryginalną wersję bajki o dziewczynce z zapałkami  Andersena. Aktorki –  w czarnych smokingach i kapeluszach- użyczyły  swych głosów  lalkom. Treść bajki  kojarzy nam się raczej z wieczorem wigilijnym ,ale ta nieznana mi,  wyjątkowa  adaptacja  wydaje się bardzo aktualna i zmusza do refleksji. Szczególnie rozmowy przechodniów i rady dawane zmarzniętej, głodnej dziewczynce przypominają nasze podejście do problemów uchodzców. Nie wiem, czy było to zamierzone, ale ja miałam takie właśnie skojarzenia i rozmyślenia…

Obecne na przedstawieniu dzieci  były oczarowane grą lalek a my-dorośli – grą dziewcząt z Bielska-Bialej. Byliśmy mile zaskoczeni  inscenizacją i formą prezentacji.W tym miejscu ogromne podziękowania i gratulacje dla calego zespołu!!

Tak, to był znowu bardzo udany wieczór.Dziękujemy!!

Red. Alicja Krenn

Zdjęcia: Sebastian Kiebuła

DSC_0051DSC_0025

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

Impressum | copyright 2021 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved