WPwGA

Koncert Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”

DSC_0454

Koncert Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”

18 kwietnia 2015

Przed 6 laty mieliśmy już raz okazję podziwiać występy Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy“. Tak więc w sobotę 19.04 wiedziałam co mnie oczekuje i nie zawiodłam się! Wzięłam ze sobą mojego wnuka Jasia (niecałe 2 lata). Bardzo mi zależy na tym , by Jasiu poznał polską kulturę i tradycje, by wiedział gdzie są jego korzenie i z jakiego pięknego kraju pochodzi jego babcia. Byłam zaskoczona zafascynowaniem dziecka. Jasiu siedzial 2 godziny wpatrzony w scenę. Było radośnie, kolorowo, Młodzi Gorzowiacy śpiewali i wirowali w tańcu, kapela narzucała szaleńcze tempo.
Szczególny gość tego wieczoru , vice burmistrz Linzu, pan mgr. Bernhard Baier był nie mniej zafascynowany niż Jasiu. To było jego pierwsze spotkanie z polskim folklorem. Pan Baier był wyrażnie zaskoczony różnorodnością strojów, melodii i śpiewów.
Podczas koncertu obserwowałam twarze publiczności, było sporo młodych widzów i dużo dzieci. Wszyscy byli uśmiechnięci , rozbawieni, zadowoleni i nagradzali występujacych burzliwymi oklaskami. Czuć było dumę, dumę z tego, ze jesteśmy Polakami, dumę z naszej przeszłości i naszej kultury! Na zakończenie odśpiewaliśmy razem znaną wszystkim piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka“ i zatańczyliśmy z polską młodzieżą oberka. Cała sala dała się porwać w wir tańca.
Dwie godziny koncertu mineły bardzo szybko. W czasie przerwy był czas na pyszne ciastka i herbatę, na podziwianie strojów i pamiątkowe zdjęcia z członkami zespołu.
Tak , ten koncert był wspaniały. Jestem wdzięczna Julianowi i zarządowi WPwGA za organizację, wszystkim, którzy gościli u siebie młodzież i opiekunów za udzieloną gościnność i serdeczność. Wszyscy byliśmy zaangażowani i staraliśmy się by nasi goście dobrze się u nas czuli a oni odpłacili się nam niezapomnianym występem.
Red. Alicja Krenn
Zdjęcia: Edyta Buc, Łukasz Grzegorczyk

DSC_0061DSC_0541

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

Impressum | copyright 2021 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved