WPwGA

Polskie Radio w Górnej Austrii

logo+radio+12

_blank

Polskie Radio w Górnej Austrii

 „Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą”

„Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów”

…………………………………………………..

Audycje w każdą niedzielę o godz. 12.00 – 13.00

Nr. tel. do studia radiowego podczas audycji na żywo -+43(0)732-717277-130 lub 131

 E-mail: radio@poloniaoberoesterreich.com

Polskie Radio w Górnej Austriitutaj naciśnij aby posłuchać radia ” live”

Polskie Radio w Górnej Austriitutaj naciśnij aby „odsłuchać” audycje

Galeria zdjęć PRwGA – tutaj naciśnij

Reportaż z jubileuszu 11-Lecia PRwGA na antenie TV Polonia

w programie Kierunek Zachód – tutaj naciśnij

I Festiwal Polonijnej Piosenki – Wiedeń 2020

Polskie Radio w Górnej Austrii – to polonijna redakcja radiowa pod patronatem Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii przygotowująca swoje audycje w języku polskim.

Nasze radio rozpoczęło nadawanie audycji 6 grudnia 2008 roku. Od tej pory wielu chętnych zasiadało za pulpitem radiowym, aby gościć za pomocą fal eteru i internetu w Państwa domach.

Redaktorzy Polskiego Radia w Górnej Austrii to amatorzy, których ta dziedzina medii zainteresowała na tyle,  że po kursach przygotowujących do tej pracy, ich hobby przyjęło realną postać w formie emisjowanych  audycji. Nasze zespoły redakcyjne czuwają, abyście Państwo co niedzielę w południe mogli z nami się spotkać i również uczestniczyć w audycji drogą telefoniczną, ponieważ prowadzone są one na żywo.

Przygotowujemy programy o różnorodnej tematyce, począwszy od polonijnych wydarzeń kulturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem imprez „Wspólnotowców”, poprzez prezentowanie ciekawych koncertów, spotkań z (nie)zwykłymi osobistościami, interesujących wycieczek i omawianiu problematyki bieżącej, a skończywszy na podawaniu informacji o zbliżających się imprezach w kręgach polonijnych. W zakresie muzycznym staramy się przypominać zarówno stare, znane kawałki muzyczne, jak i promujemy nowe, mniej znane.

I zespół redakcyjny

Maja Haller i Anna Gaborek

II zespół redakcyjny

Iga Karczewska-Jóżwik i Julian Gaborek

III zespół redakcyjny

Grażyna Smarzyńska i Henryk Bemben

IV zespół redakcyjny

Magdalena i Artur Machno-Roczymscy

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

Impressum | copyright 2020 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved