WPwGA

Polskie Radio w Górnej Austrii

logo+radio+12

_blank

Polskie Radio w Górnej Austrii

 „Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą”

„Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów”

…………………………………………………..

Audycje w każdą niedzielę o godz. 12.00 – 13.00

Nr. tel. do studia radiowego podczas audycji na żywo -+43(0)732-717277-130 lub 131

 E-mail: radio@poloniaoberoesterreich.com

Polskie Radio w Górnej Austriitutaj naciśnij aby posłuchać radia ” live”

Polskie Radio w Górnej Austriitutaj naciśnij aby „odsłuchać” audycje

Galeria zdjęć PRwGA – tutaj naciśnij

Reportaż z jubileuszu 11-Lecia PRwGA na antenie TV Polonia

w programie Kierunek Zachód – tutaj naciśnij

Redaktorzy Polskiego Radia w Górnej Austrii

Polskie Radio w Górnej Austrii – to polonijna redakcja radiowa pod patronatem Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii, która przygotowuje audycje w języku polskim nadawane na żywo w każdą  niedzielę od godz. 12:00 do 13:00.

PRwGA jest źródłem informacji i promocji polskiej kultury oraz sportu ze szczególnym uwzględnieniem imprez organizowanych przez Wspólnotę Polaków w Górnej Austrii. PRwGA przedstawia w wywiadach, reportażach sylwetki ciekawych Polek i Polaków oraz ich osiągnięcia w dziedzinie muzyki, kultury i sportu, jak również zajmuje się omawianiem problematyki bieżącej wśród lokalnej i światowej polonii. W zakresie muzycznym PRwGA prezentuje zarówno stare jak i nowe utwory muzyczne. Audycje radiowe przedstawiają bardzo zróżnicowaną tematykę oraz zajmują się rozpowszechnianiem projektów i imprez organizowanych dla polonii nie tylko w Austrii ale także z odbywających się w Polsce

PRwGA daje możliwość każdemu rozwinąć swoje radiowe hobby, ponieważ grupy redakcyjne stanowią  amatorzy rozmiłowani w mediach. W obecnym  roku zespoły redakcyjne tworzą: Julian Gaborek – redaktor naczelny, Maja Haller, Anna Gaborek, Iga Karczewska-Jóżwik, Beata Kiebuła, Arkadiusz Trębacz,  Małgorzata Szczerek, Henryk Bemben, Magdalena Machno-Roczymska i Artur Machno-Roczymski.

I zespół redakcyjny

Maja Haller i Anna Gaborek

II zespół redakcyjny

Małgorzata Szczerek i Julian Gaborek

III zespół redakcyjny

Henryk Bemben

IV zespół redakcyjny

Magdalena i Artur Machno-Roczymscy

V zespół redakcyjny

Beata Kiebuła i Arkadiusz Rał-Trębacz

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

Impressum | copyright 2022 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved