WPwGA

Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

27 listopada 2012

27 listopada odbyło się spotkanie z cyklu „Linzer Integrationsgeschichten“ organizowane przez biuro integracyjne miasta Linz z udziałem radnego miasta dr Franza Leidenmühler, który zastępował wiceburmistrza Klausa Lugera. W ramach dyskusji przedstawiane są osobistości z różnych kręgów społeczeństwa z tłem migracyjnym. Łączy je udana integracja i wzorowy sukces społeczny. Trzy osoby z różnych krajów i kregów kulturowych, ale o wspólnym zakresie działalności opowiadają swoje osobiste historie.
Tym razem tematem spotkania było zdrowie. Udział wzięli: pani dr Selma Aydin-Yilmaz z Turcji, która opuściła ojczyznę mając 11 lat; pan dr Jasim Kicin z Bośni i Hercegowiny, który od początku lat 90 jest w Austrii i jako wyuczony lekarz musiał początkowo pracować jako pielęgniarz; i, co wzbudziło wśród polonii szczególne zainteresowanie, pan dr Sławomir Kseń, dentysta który do Austrii przyjechał w latach 80.
Wieczór przebiegł w bardzo przyjemnej atmosferze, krótkie przerwy wypełnione zostały przez wspólnie wykonane utwory Rosjanki grającej na bałałajce oraz gitarzysty ze Szwecji. Po dyskusji wszyscy goście mieli możliwość porozmawiać i podyskutowac przy małym bufecie.

Konrad Swietek

” PRZEGLĄD ZDJĘĆ 

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

Impressum | copyright 2022 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved