WPwGA

V Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Górnej Austrii

DSC_0411

V Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Górnej Austrii

13 lipca 2013

Na przedmieściach przepięknejmiejscowości Linz w dniu 13 lipca odbył się coroczny turniej o puchar Górnej Austrii w tenisie ziemny. W turnieju tym wystartowało 8 zawodników którzy zostali rozlosowani do dwóch grup eliminacyjnych.

Składy grup:

Grupa A:

 1. Gaborek Julian
 2. Kokodyński Andrzej
 3. Świerczewski Marek
 4. Rylko Janusz

Grupa B:

 1. Ziółkowski Marek
 2. Thalguter Florian
 3. Duliński Andrzej
 4. Bibro Jacek

Po odprawie technicznej organizator podjął decyzje o rozegraniu każdego spotkania do 7 gemów (+ ewentualny tir-break) z uwagi na ograniczony czas trwania turnieju.

W czasie pierwszej gry faworyt turnieju Julian Gaborek z powodu kontuzji skreczował i niestety musiał pożegnać się z turniejem. Spotkania eliminacyjne przebiegały w bardzo miłej choć zaciętej atmosferze. Każdy zawodnik wykazywał maximum swoich możliwości. Objawieniem turnieju okazał się debiutant w tych rozgrywkach Marek Świerczewski któremu to –po bardzo dobrej grze w eliminacjach-  bardzo niewiele zabrakło aby w półfinale pokonać utytułowanego Andrzeja Dulińskiego. Po przeszło półtora godzinnej grze zwycięzcą tego półfinału został Andrzej Duliński. Drugi półfinał był równie zaciętym spotkaniem choć licznie zebrani kibice mogli zaobserwować wyśmienita grę Andrzeja Kokodyńskiego który przez całe spotkanie przeciwko Florianowi Thalguter kontrolował wynik. W finale spotkali się „ dwaj przyjaciele z boiska” Andrzej Kokodyński i Andrzej Duliński. Spotkanie to przebiegało w jednostronnej przewadze. Ogromnie zmęczonemu gra w półfinale andrzejowi Dulińskiemu nie wystarczyło sił na dotrzymanie kroku konsekwentnie grającemu w tym dniu Andrzejowi Kokodyńskiemu. Po pasjonującej grze zwycięzcom spotkania i zarazem całego turnieju został Andrzej Kokodyński.

Turniej Polonii o Puchar Górnej Austrii odbył się już po raz 5 a organizacja i wyśmienita atmosfera na trybunach mogła równać się z renomowanymi turniejami tenisa.

Kolejność końcowa:

 1. 1.      ANDRZEJ KOKODYŃSKI
 2. 2.      ANDRZEJ DULIŃSKI
 3. 3.      MAREK ŚWIERCZEWSKI
 4. FLORIAN Thalguter
 5. MAREK ZIÓŁKOWSKI
 6. JACEK BIBRO
 7. JANUSZ RYLKO
 8. JULIAN GABOREK – kontuzja

Jakub Stankiewicz

Izabela Stankiewicz

DSC_0612DSC_0688

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

Impressum | copyright 2020 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved