WPwGA

VIII Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii

DSC_0410

VIII Bal Andrzejkowy Polonii w Górnej Austrii

21 listopada 2015

Linz – malownicze piękne miasto w Górnej Austrii, leżące na trasie szybkiego ruchu do Salzburga czy Wiednia. Co roku odbywają się tutaj różne imprezy polonijne, między innymi bale polonii. Duża tutaj jest zasługa Juliana Gaborka, Prezesa Wspólnoty Polonii w Górnej Austrii, który nie dawno został uhonorowany SREBRNYM MEDALEN rządu Górnej Austrii za pracę na rzecz społeczności nie tylko polskiej lecz i austriackiej.
My jako zespół muzyczny Axel z Wiednia, mamy w tym także swój udział, ponieważ gramy i śpiewamy dla polonijnej publicznosci już od początku powstania organizacji.
Jest to dla nas duży zaszczyt i przyjemność przebywać razem z Wami Kochani, bo jak zawsze dzięki Wam atmosfera jest fantastyczna!.
Jesteśmy zawsze witani ciepło i gorąco przez publiczność i samego organizatora Juliana Gaborka, który zapewnia wszysto jak najlepiej by czuć się tu dobrze!
Ale nie tylko my chętnie tu wracamy !!
Musimy równień wspomnieć o tym, że organizowane są różne konkursy – wybierana jest Miss Balu Andrzejkowego, którą tego roku została Weronika, najlepszy stroj karnawalowy, czy podczas sylwestra odbywa się konkurs na najlepszą parę taneczną a wszyscy są nagradzani i otrzymują atrakcyjne nagrody!
Andrzeje mają także co roku swoje świeto, dlatego mają wstęp wolny a uwieńczeniem ich imienin jest odśpiewanie sto lati i gromkie oklaski. Podczas balu możemy również podziwiać i nabywać obrazy polonijnych malarzy jak ostatnio, Honoraty Chajec z Polski i Ewy Kopsik z Wiednia. Podczas Balu Karnawałowego Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy ma tutaj również swoje miejsce-jakże mogłoby być inaczej?
Możemy jeszcze wiele pisać i pisać ale najlepiej zobaczyć to wszystko na własne oczy i być tu razem z nami !
Kochani! Zapraszamy Was do nas na Sylwestra a także na Bal Karnawałowy 6 lutego 2016! Gwarantujemy super zabawe!!!!
Przyjeżdżajcie czekamy na Was !!!
Pozdrawiamy !!!
Zespół Muzyczny „Axel”
Wanda Kordowska i Jurek

Zdjęcia:Edyta Buc

DSC_0459DSC_0124 (1)

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

Impressum | copyright 2021 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved