WPwGA

Duszpasterstwo

DUSZPASTERSTWO  POLONIJNE  W GORNEJ  AUSTRII

XI/4

Drodzy Rodacy, Bracia i Siostry !

„Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie,  To nasze rycerskie hasło”

Zapewne i tę pieśń zaśpiewalibyśmy w czasie dzisiejszej Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata w czasie wspólnej niedzielnej Eucharystii. Niestety nie jest mam to dane. Jak ogłaszałem przed tygodniem od wtorku nie możemy we wspólnotach sprawować Mszy św. aż do 6 grudnia włącznie. Piszę te kilka słów ze względu na osoby, które były nieobecne a chciały się wybrać do kościoła.Msze św. do tego czasu są odwołane !

Po raz drugi w tym roku musimy podporządkować się takiemu prawu. W czasie wakacyjnym wyglądało wszystko optymistycznie. Jednak pandemia trwała dalej.Ludzie chorowali, a personel szpitalny miał wystarczająco dużo pracy z coviedm 19. Teraz kolejne nasilenie. Może ludzka pycha, pewność siebie, brak odpowiedzialności do tego doprowadziły. Nie mam to sądzić. Trzeba być czujnym, roztropnym i odpowiedzialnym, bo zapewne wszyscy coraz częściej słyszymy o zachorowaniach w gronie bliskich i znajomych.

Moi Drodzy ! Na początku tego trudnego czasu wszystkie kościoły chrześcijańskie w Austrii wezwały swoich wiernych do modlitwy w intencji ustania tej pandemii. Przypominam, chodziło o jedną modlitwę Ojcze nasz, każdego dnia, wieczorem o godz. 20.00. W naszej Ojczyźnie, w wielu diecezjach Polski o godz. 21.00 odmawiano w tej intencji Różaniec św. Moja propozycja i prośba do naszej wspólnoty, aby dalej odmawiać modlitwę Pańską wraz z modlitwą Anioł Pański. Za tydzień zaczynamy Adwent, wiemy jakie miejsce w historii zbawienia zajmuje Matka Syna Bożego – Maryja. Pamiętajmy w tej modlitwie o wszystkich chorych i zmarłych. Zachęcam do podjęcie tej akcji modlitewnej. Otrzymałem w tym czasie zdjęcie Chrystusa pukającego do drzwi z napisem „bez mojej łaski żadna maseczka wam nie pomoże”. Prośmy w naszej modlitwie o tę potrzebną łaskę, abyśmy czas Adwentu i świąt Bożego Narodzenia nie musieli tak przeżywać jak Wielki Post i Wielkanoc. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. czy to przed telewizorem, radiem czy transmisji komputerowych z wielu poskich parafii. Może w tym zestawie jest możliwość i z naszej rodzinnej parafii ?!              TVP transmituje niedzielne Msze św. o godz. 7,00 i 11,00;                       Polsat news o godz. 9,00 i 10,30.                                                                                              Przeżyjmy te wielkie rekolekcje adwentowe, odpowiedzialnie za siebie i innych  zjednoczeni na ufnej modlitwie:

„Święty Boże ! Święty Mocny! Święty a Nieśmiertelny!  Zmiłuj się nad nami”

Impressum | copyright 2020 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved