WPwGA

Warsztaty PRwGA na Mazurach

DSC03010

Warsztaty PRwGA na Mazurach

1 – 7 czerwca 2014

Warsztaty radiowe Polskiego Radia w Górnej Austrii na Mazurach

Do Ostródy przyjechaliśmy na zaproszenie prezesa „Wspólnoty Polskiej” Dariusza Piotra Bonisławskiego. Celem naszego wyjazdu było doskonalenie warsztatu dziennikarskiego oraz przyjrzenie się pracy dziennikarzy i reporterów.
Podczas pierwszego dnia pobytu w towarzystwie Pani Alicji Czerniawskiej, przewodniczki po Warmii i Mazurach, zwiedziliśmy Ostródę. Pani przewodnik przekazała nam mnóstwo ciekawych informacji i pokazała to urocze miasto od najlepszej strony. Widzieliśmy odrestaurowane Białe i Czerwone Koszary,Zamek Krzyżacki oraz kościoły katolickie i ewangelickie. Po południu zobaczyliśmy obiekty sportowe, takie jak ; stadion piłkarski, wyciąg nart wodnych i hala widowiskowo-sportowa.

Drugi dzień spędziliśmy w Polskim Radiu Olsztyn,gdzie zostałyśmy bardzo miło przyjęte. Przyglądałyśmy się jak wygląda przygotowywanie audycji oraz wiadomości, zwiedziłyśmy budynek radia, wzięłyśmy udział w akcji Olsztyn czyta , która przywędrowała również do radia, byłyśmy gośćmi porannej audycji oraz pracowałyśmy nad naszymi głosami. Wybraliśmy się również na spacer po olsztyńskiej starówce.
Następnego dnia wzięłyśmy udział w kolegium reporterskim, część naszej grupy wraz z Maćkiem Świniarskim wybrała się do Mikołajek zebrać materiał o przygotowaniu miejscowości do Mistrzostw Świata WRC. Ania natomiast towarzysząc Dorocie Grzymskiej wzięła udział w konferencji „Stare media w nowym świecie” oraz w  zawodach drużyn strażackich.
Czwartego dnia zostaliśmy zaproszeni na wykład Profesora S.Achremczyka na temat życia Mikołaja Kopernika w Olsztynie, Warmii i Mazur oraz przybliżony został nam życiorys Wojciecha Kętrzyńskiego. Następnie pod opieką Pani Jarosławy Chrunik udaliśmy się do Nidzicy, gdzie wraz z burmistrzem tego miasta zwiedziliśmy halę widowiskowo-sportową oraz słynny „Zamek w Nidzicy”.Później pojechaliśmy do Działdowa, w którym podziwialiśmy bardzo ciekawe Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego.
Kolejne dwa dni poświęciliśmy na pracę z dziennikarzami uniwersyteckiego radia UWM fm. Obejrzałyśmy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z ogromnym kampusem, rozmawiałyśmy z kanclerzem Uniwersytetu Panem Aleksandrem Sochą oraz przeprowadziłyśmy wywiady z realizatorem telewizji studenckiej oraz Redaktorem Naczelnym Gazety Uniwersyteckiej.

Ostatni wieczór w Polsce spędziliśmy w stolicy,gdzie spacerowaliśmy po Placu Zamkowym i Krakowskim Przedmieściu. Następnego dnia czekał już nas powrót do domu.

Red. Natalia Nieciąg

DSC02964DSC03161

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

Impressum | copyright 2021 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved