WPwGA

Nauka języka polskiego w Górnej Austrii

Nauka języka polskiego

w  Górnej Austrii

NAUKA JĘZYKA OJCZYSTEGO W SZKOŁACH W GÓRNEJ AUSTRII

Od 2000 roku w szkołach w Górnej Austrii prowadzone są zajęcia języka polskiego, (języka ojczystego), dla uczniów klas VOR (Vorschule), podstawowych ( VS ) i średnich ( NMS, HTL, PTS itd. ) oraz dla uczniów gimnazjów (AHS).

Na koniec roku szkolnego uczniowie otrzymują w szkołach austriackich świadectwo z oceną oraz nagrodę, która ufundowana jest przez naszą Ambasadę w Wiedniu.  Nauka języka polskiego w szkołach austriackich, odbywa się  od 25 lat, w Górnej Austrii od 18 lat i jest nieodpłatna.

Od wielu lat obowiązują nas przepisy z Ministerstwa Oświaty w Austrii, dotyczącej ilości uczniów w grupie, (minimum 10).

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani nauką dla swoich dzieci, proszę o wypełnienie formularza zameldowania, który możecie pobrać i wydrukować pod poniższym linkiem lub też otrzymać w szkole, do której dziecko uczęszcza. Następnie wypełniony formularz proszę oddać dyrekcji szkoły.

http://www.schop79.at/images/pdf/romanes_mit.pdf

W razie pytań,  proszę o kontakt z panią mgr Małgorzatą Szczerek pod numerem telefonu 0699/10660288 lub drogą mailową malgorzata.szczerek@aon.at

Punkty nauczania języka polskiego w Górnej Austrii w roku szkolnym 2020/2021

·        VS 40 Linz, Mengerstrasse 25,

·        VS 23, Ebelsberg, Resselstrasse 8, Linz

·        VS Hart, Leonding, Limesstraße 4

·        NMS 1 Wels-Stadt, Rainerstraße 5

·        NMS 1 Kirchdorf

Zainteresowanych bezpłatną nauk dzieci, prosimy o kontakt z panią mgr Małgorzatą Szczerek tel. 0699/106 602 88; E-mail: malgorzata.szczerek@aon.at

SCAN0001SCAN0002

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

Impressum | copyright 2021 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved