WPwGA

III Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2019 – preselekcja w Linz

w sobotę 9 marca 2019 o godz. 16:00

Restauracja Til – naprzeciwko Plus City

Adalbert Stifter Strasse 31, 4061 Pasching

Polskie Radio w Górnej Austrii w porozumieniu z organizatorami Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oddział w Opolu organizuje w Austrii w dniu 9 marca “ III Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki  Opole 2019 – preselekcja w Linz “, którego finał odbędzie się w Opolu w dniach 2-7 lipca 2019 roku.

Podczas imprezy bardzo mile widziana jest publiczność, zapraszamy

wstęp wolny

.

.

Śpiewanie sprawia Ci radość i robisz to dobrze? To jest właśnie szansa dla Ciebie! Już 9 marca w Linzu możesz wziąć udział w festiwalu przeznaczonym dla Polaków mieszkających w Austrii. Organizatorem jest Polskie Radio w Górnej Austrii.
Chcesz spełnić swoje marzenie i wystąpić na festiwalu? Zgłoś się jak najszybciej, wszystkie informacje znajdziesz w głównej treści komunikatu.

Aby zgłosić akces udziału w festiwalu należy nadesłać wypełniony formularz  karty zgłoszeniowej uczestnika wraz  z  prezentacją artystyczną, która  powinna zawierać   cztery polskie piosenki o charakterze rozrywkowym i patriotycznym, w tym jedną piosenkę autorską( własny tekst lub muzyka)

Uwaga: w razie braku autorskich  przysyłamy piosenki rozrywkowe lub patriotyczne. Preferowany repertuar:  piosenki Jerzego Petersburskiego, Piotra Własta,  Mieczysława  Foga, Marii Koterbskiej, Ireny Santor, Jerzego Połomskiego,  Anny German , piosenki z  KabaretuStarszych Panów, Krzysztofa Klenczona, Maryli Rodowicz, Czesława Niemena,  Zbigniewa Wodeckiego, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty, zespołów: ’Bajm”,   „Trubadurzy”. „No to co” „Skaldowie”,  ”Kombi’,” „Breckaut’, ”Czerwone Gitary, „Dżem”,  ‘Maanam”, „Lady Pank’, „Wilki”

W Jury zasiądą członkowie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” a zwycięzcy będą reprezentować Polonię Austriacką na festiwalu w Opolu.

Zgodnie z regulaminem “ III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki  Opole 2019 – preselekcja w Linz “ uczestnicy muszą być pełnoletni (ukończone 18 lat).

.

Prosimy o zgłaszanie kandydatur na preselekcja w Linzu,

które odbędą się

w sobotę  9 marca o godzinie 16:00

Restauracja Til – naprzeciwko Plus City

Adalbert Stifter Strasse 31, 4061 Pasching

.

Zgłoszenia do 3 marca przyjmuje, więcej informacji udziela oraz

regulamin i kartę zgłoszenia na życzenie wysyła

Julian Gaborek

Tel. +43 (0) 650/9045133

E-Mail: radio@poloniaoberoesterreich.com

.

.

Uczestnicy po zgłoszeniu otrzymają drogą E-mail regulamin Festiwalu i Kartę Uczestnika, którą prosimy o wypełnienie i przesłanie na poniższy adres:

E-Mail: radio@poloniaoberoesterreich.com

.

Laueraci festiwalu w Linzu w 2018 roku

.

Justyna Kmieć wyśpiewała piosenką „Polska Madonna” zwycięstwo w Koncercie Laureatów Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

.

Gala Laueratów „II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu”

.

Audycja Polskiego Radia w Górnej Austrii

II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu (2018) wypełni w całości dzisiejszą audycję. Przedstawimy w rozmowach piosenkarzy, którzy reprezentowali przede wszystkim polonię austriacką ale również z Białorusi i Australii oraz wykonane przez nich utwory.

https://cba.fro.at/379120

.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

Impressum | copyright 2019 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved