WPwGA

XIX Swiatowe Letnie Igrzyska Polonijne – Gdynia 2019

27.07 – 3.08.2019 roku

XIX Swiatowe Igrzyska Polonijne

Gdynia 2019

Rada Igrzysk Polonijnych w Austrii wraz z dyrektorem Instytutu Polskiego w Wiedniu  Rafałem Sobczakiem zaprasza w dniu 28 czerwca o godzinie 16:00 na spotkanie połączone ze ślubowaniem uczestników XIX Swiatowych Letnich Igrzysk Polonijnych, które odbędą się w dniach 27.07 – 03.08.2019 r. w Gdyni.

Prosimy o przybycie w biało-czerwonych koszulkach sportowych.

Piątek 28.06.2019 godz.16:00, wejście od godz.15:30

Instytut Polski w Wiedniu

Am Gestade 7, A-1010 Wien

Relację ze spotkania przeprowadzi telewizja polonijna PePe TV oraz TV Polonia.

W programie:

·         Powitanie uczestników i gości

·         Część artystyczna

·         Prezentacja programu, regulaminu i dyscyplin sportowych

·         Slubowanie

·         Podpisanie flagi reprezentacyjnej Team Austria

·         Wręczenie koszulek technicznych

·         Prezentacja wystawy Gwiazdy Sportu Niepodległej

·         Zaproszenie na Galę Sportu Polonijnego

·         Pamiątkowa sesja zdjęciowa

·         Prezentacja multimedialna poprzednich Igrzysk

·         Bankiet przy lampce wina

Patronat medialny:

XIX ŚWIATOWE LETNIE IGRZYSKA POLONIJNE – GDYNIA 2019
REJESTRACJA DO 28 MAJA – ZAPRASZAMY

Rada Igrzysk Polonijnych w Austrii zaprasza na XIX Swiatowe Letnie Igrzyska Polonijne, które odbędą się w dniach 27.07 – 03.08.2019 r. w Gdyni.
W imprezie weźmie udział około 1500 sportowców przede wszystkim amatorów w różnych kategoriach wiekowych i w 21 dyscyplinach sportowych.

BADMINTON, BIEG NA 5 KM, BRYDŻ, FUTSAL, GOLF, KOLARSTWO, MTB, KOSZYKÓWKA, LEKKOATLETYKA – KONKURENCJE BIEGOWE, LEKKOATLETYKA – KONKURENCJE TECHNICZNE, NORDIC WALKING, PŁYWANIE, PIŁKA NOŻNA, PIŁKA RĘCZNA, SIATKÓWKA, SIATKÓWKA PLAŻOWA, STRZELECTWO, SZACHY, TENIS STOŁOWY, TENIS ZIEMNY, TURNIEJ DZIECIĘCY, TURNIEJ RODZINNY, ŻEGLARSTWO

Turniej dziecięcy – startują dzieci do 12 roku życia
Turniej rodzinny – startują dzieci do 14 roku życia

Ważna informacja: dzieci, młodzież i dorośli do 28 lat którzy wybierają Pakiet Igrzyskowy IV płacą 15% jego wartości do wyczerpania puli miejsc.

Rada Igrzysk Polonijnych proponuje zakwaterowanie ekipy austriackiej w następujących hotelach:
Pakiet I / Hotel Mercure: ul. Armii Krajowej 22, 81372 GDYNIA – opłata 1890,00 złotych
Pakiet II / Hostel Duży i Mały Żagiel: ul. Sędzickiego 19, 81374 Gdynia – opłata 1150,00 zł

Zapraszamy do zakupu strojów sportowych ekipy austriackiej i zapisu do igrzysk, więcej informacji na Facebook: Sport Polonijny w Austrii.
Na wszelkie pytania związane z igrzyskami odpowiedzą członkowie Rady Igrzysk Polonijnych oraz kierownik d/s Sportu Polonijnego w Austrii
Julian Gaborek: Tel. +436509045133
E-mail: j. gaborek@poloniaoberoesterreich.com

Zapraszamy na portal Igrzysk i rejestrację zawodników:
http://igrzyskaletnie2019.wspolnotapolska.org.pl/?fbclid=IwAR16TIqFXg01T0Mn3yoftjaFkBP9ai13Yjzb8H_0GylPp3vCZ4n4yc9hke8

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polski Komitet Olimpijski i Miasto Gdynia organizują w dniach od 27 lipca 2019 roku do 3 sierpnia 2019 roku XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne Gdynia 2019. Poprzedzi je jubileuszowy już, XXV Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski organizowany przez Polski Komitet Olimpijski. Partnerem Igrzysk jest Senat RP oraz Ministerstwo Sporu i Turystyki.

Światowe Letnie Igrzyska Polonijne to najważniejsza i największa cykliczna impreza sportowa organizowana polskimi samorządami, skierowana do Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Igrzyska organizowane są na przemian co dwa lata: Światowe Letnie Igrzyska Polonijne i Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne. Pierwsze Igrzyska Sportowe Polaków z zagranicy, odbyły się na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie w 1934 roku. W latach 90. pierwszy prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, prof. Andrzej Stelmachowski, powrócił do idei organizowania Światowych Igrzysk Polonijnych, których głównym patronem medialnym i współorganizatorem stała się od roku 1997 TVP Polonia.

Ostatnie, XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne odbyły się w na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku w Toruniu, natomiast ostatnie XIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne odbyły się na przełomie lutego i marca 2018 roku w Krynicy – Zdrój. W Światowych Letnich oraz Zimowych Igrzyskach Polonijnych uczestniczą sportowcy z polonijnych klubów sportowych, przedstawiciele środowisk polonijnych z całego świata.

XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne Gdynia 2019 po raz pierwszy odbędą się w Gdyni. Weźmie w nich udział ponad 1500 osób z ponad 40 krajów świata ze wszystkich kontynentów. Sportowcy rywalizować będą w 21 dyscyplinach sportowych.

Oprócz wydarzeń sportowych program Igrzysk obfituje w szereg propozycji turystycznych oraz wydarzeń kulturalnych, między innymi Turnieje rodzinne i Turnieje dla dzieci.

Uroczysta Gala-otwarcie Igrzysk transmitowana będzie na cały świat za pośrednictwem TVP Polonia.

XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne Gdynia 2019 będą wyjątkowe, gdyż odbędą się w ramach uroczystości obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości i będą miały miejsce w Gdyni, mieście z pięknym nadmorskim pejzażem, mieście prężnie rozwijającym się i odnoszącym sukcesy, mieście, które w 2020 będzie obchodziło stulecie jego powstania.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania kroniki podsumującej XVIII Światowe  Letnie Igrzyska Polonijne – Toruniu w 2017: Tutaj naciśnij

.

Poniżej galeria zdjęć z ostatnich trzech Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych

XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne / Welt-Sommer-Wettkämpfe der Polonia – Toruń 2017

XVII Swiatowe Letnie Igrzyska Polonijne – Sląsk 2015 / XVII. Welt-Sommer-Wettkämpfe der Polonia

XVI Letnie Swiatowe Igrzyska Polonijne w Kielcach / Welt-Sommer-Wettkämpfe der Polonia in Kielce – 3.08.2013

Poniżej audycje Polskiego Radia w Górnej Austrii poświęcone Światowycm Letnim Igrzyskom Polonijnym

Dzisiejsza audycja w całości jest poświęcona XVIII Swiatowym Letnim Igrzyskom Polonijnym, które odbyły się w Toruniu w dniach 29.07-6.08.

Dzisiaj przedstawię Państwu wydarzenia jakie miały miejsce na Sląsku w minionym tygodniu i dotyczyły XVII Swiatowych Igrzysk Polonijnych.

W audycji przedstawię Państwu XVI Swiatowe Letnie Igrzyska Polonijne 2013, których gospodarzem były Kielce. Będzie rozmowa z wice-prezydentem tego miasta Andrzejem Sygutem i wypowiedzi sportowców, którzy zdobyli medale dla Austrii oraz stare polskie przeboje

Patronat medialny

.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

Impressum | copyright 2019 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved