WPwGA

I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Górnej Austrii

I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Górnej Austrii

13 grudzień 2008

W nielicznej ale sportowej i sympatycznej atmosferze odbył się pierwszy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Górnej Austrii.

W sobotę 13 grudnia 2008 r. spotkali się w sali gimnastycznej Gymnasium Petrinum w Linzu sympatycy piłki siatkowej aby rozegrać swój pierwszy turniej. Do gry stawiły się trzy drużyny z okręgu; Linz, Ried i Kirchdorf.

W zespołach tych bardzo miło było powitać panie, młodzież jak i również dzieci.

Z uwagi na małą liczbę drużyn rozegrano mecze systemem –każdy z każdym–.

Na parkiecie nie brakowało sportowych zachowań, emocji a nawet nerwów. Było przy tym dużo wdzięku, wiele dobrej zabawy, bo chyba o to wszystkim nam chodziło. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna z Kirchdorfu przed Linzem i familijnym zespołem z Ried.

Bardzo miłym końcowym akcentem było wręczenie pucharów i pamiątkowych medali przez prezesa pana Juliana Gaborka oraz dyskusja przy gorących kiełbaskach i napojach o różnych integracyjnych formach spotkań Polaków za granicą. Pozostaje mieć nadzieję iż w przyszłym roku w turnieju weźmie udział więcej drużyn reprezentujących Polonię Górnej Austrii na co juz z niecierpliwością czekają uczestnicy pierwszego turnieju obiecując zaprezentowanie wysokiej formy sportowej.

Andrzej Szubrycht

PRZEGLĄD ZDJĘĆ

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

Impressum | copyright 2020 wpwga | adaption and design amplitude-austria | all rights reserved